big_image

CPHFW - AW16 Henrik Vibskov and Freya Dalsjø

2016/02/18


Copenhagen Fashion Week AW16
Rådhuspladsen, Copenhagen, Denmark
Text: Olga Karpecká (blog)
Photo: me

Copenhagen Fashion Week AW16
Rådhuspladsen, Copenhagen, Denmark
Text: Olga Karpecka (blog)
Translation: me
Photo: me

Fashion Week je něco, na čem žádný milovník módy nechce chybět. Když poprvé dostanete press pass rozbuší se vám srdce radostí a napjatým očekáváním. Jaké to bude? Jak vypadají všichni ti lidé z fotek naživo? Jaká je skutečná atmosféra na přehlídce? Zatímco první chvíle jsou vždycky vzrušující a plné nejistoty, s každým dalším absolvovaným fashion weekem a s každou další přehlídkou se z napínavého dobrodružství stává především krásná, ale náročná práce. Nezáleží na tom, jestli jste modelka, návrhář, fotograf nebo novinář.
Fashion Week is certainly something you can't miss as a true fashion lover. The moment you get a press pass for the fist time, your heart skips a beat with excitement. What it will be like? How will all these people from the pics look like? What's the true fashion show's atmosphere? While the first experience is always full of excitement, thrill and insecurity, as you experience more of them, the adventure of the fashion show turns into beautiful, but hard work. Doesn't metter if you're a model, a designer, a photographer or a journalist.

Henrik Vibskov je superstar, profesionál ve všech ohledech a na jeho show a není snadné se dostat. Zatímco oficiálně pozvaní hosté mohou přijít pozdě a mohou si být jisti, že se na ně bude čekat, fotografové si své místo musí uhájit sami. Více než hodinové čekání ale rozhodně není nuda. Zatímco na mole se připravují kulisy, hudebních zkoušejí živý doprovod a loutkáři ověřují funkci všech louskáčků, návrhář přechází mezi sálem a backstage. Pro nás novináře a fotografy v tuto chvíli práce začíná. Pro tým Vibskova je to vyvrcholení pracovního nasazení posledních týdnů. Všechno muselo být předem vyrobeno, nafitováno, upraveno. Vše musí být dokonalé. Modelky a modelové se mezi přehlídkami snaží odpočívat, jak to jen jde. Dobře ví, že až budou oblečení a obutí, už se ani nenapijí, ani si nesednou. Nesmí se stát že by na molo vstoupil pokrčené nebo jinak nedokonalý model. Za to, aby bylo vše jak má, je odpovědný team oblékačů a asistentů. Ti z modelky bleskurychle svlečou odprezentovaný model a oblečou jí nový, pak kolem proběhne odborník na makeup, který zkontroluje líčení, a nakonec sám návrhář ještě přerovná detaily a pustí model před veřejnost. Na všechnu tu práci není v zákulisí ani nadbytek času, ani místa. Sál se naplnil k prasknutí, za židličkami stojí davy lidí, snažící se zahlédnout aspoň kousek a v photo pit vládne sice zdvořilý, ale ostrý boj o dobrá místa. Nakonec se sál uzavře, zhasnou světla, spustí se hudba, napětí vrcholí a ze zákulisí vychází první model. Jen ten, kdo se pohyboval v zákulisí a viděl generálku ví svoje. Při závěrečném defilé se publikum nemůže rozhodnout, zda raději tleskat, nebo natáčet video. Bylo to úžasné. Děkujeme a těšíme se příště!

Henrik Vibskov is a superstar, a professional in every way and it's not easy to get to his fashion show. While the special invited guests can afford late arrival, photographers need to conquer their place in a pit on their own. However, more then an hour long waiting for the show is everything but boring. Meanwhile the props are being prepared, models are rehearsing the catwalk and puppeteers check that all nutcrackers work as expected. The designer is going over the details, passing through hall and backstage. Everything needs to be in place, everything needs to fit, be adjusted to correct position, everyone needs to be perfect. This is it, the final part of restless work of the last weeks. The mood among the models is relaxed and cheerful, for now. When the time comes and they'll be dressed up, there'll be no time for relaxed sitting or sipping water. Rumpled model is unacceptable. A dedicated team of dressers and assistans is in responsible for the flawless flow of models on the catwalk. As soon as the model comes behind the sceene, the dress just presented on the catwalk is taken off immediately and a new one is prepared in a blink of an eye . The makeup artists correct models' makeup in a sec and in the end, the designer himself checks the whole appearance of a model, before he lets her go to present the look to the public. This time the hall is already full almost to bursting. Behind the chairs is a crowd of poeple trying to spot at least somthing and there's polite but competetive atmosphere in the photo pit. The hall is now closed, lights are turned off. Music starts, excitement peaks and the first model starts her walk towards the crowds. Only the ones who's been in a backstage and have seen the rehearsal knows how it feels to be part of this unique moments. During the final defilé the audience doesn't know what to do first aplaud or get their cellphones out and make a video. It was breathtaking. Thank you and we are looking forward the next season!Henrik Vibskov

Freya Dalsjø AW16

1 komentár

  1. Zatiaľ som mala možnosť byť na fashion weekoch iba u nás v Bratislave, ale dúfam, že raz sa mi podarí dostať sa do sveta :) držím ti palce naladalej

    http://miskaholla.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť